Różnica między żylakami a zakrzepicą żylną?

- Jul 17, 2018-

Wiele osób nie bardzo wie o różnicy między żylakami a zakrzepicą żylną. W rzeczywistości istnieje różnica między żylakami a zakrzepicą żylną. Zakrzepica żylna z kolei zamyka światło. Jaka jest różnica między żylakami a zakrzepicą żylną?

Żylaki to krętość i rozszerzenie żył spowodowane przez zablokowanie krwi i słabą ścianę żyły. Występuje wiele części ciała, żylaki, takie jak hemoroidy jest rzeczywiście rodzaj żylaków, kliniczne i widoczne żylaki przełyku, żylaki i żylaki brzucha i tak dalej. Żylaki najczęściej występują w kończynach dolnych. Warto podkreślić, że same żylaki mogą być wtórnymi objawami innych zmian, takich jak okluzja cava, i powinny być aktywnie zwalczane.

Żylaki to powierzchowne żyły w nogach, które pęcznieją, rozszerzają się, zginają, a nawet zwijają się w kępki. Pacjenci często odczuwają rozdęcie kwasu, zmęczenie. Po dłuższym starzeniu stopa wyglądała na podpuchniętą. W zaawansowanych stadiach skóra podudzia i kostki często ma brązową pigmentację i egzemę. Kończyna z żylakami jest często komplikowana przez zakrzepowe powierzchowne zapalenie żył i zakrzepicę żył głębokich.

Natomiast zakrzepica żylna występuje zwykle u pacjentów z operacją kończyny dolnej lub jamy miednicy, ciężkim urazem, ostrą infekcją, ciążą, nowotworem złośliwym i chorobami serca. Spowodowane różnymi czynnikami, ciśnienie przepływu wsteczne żyły cielęcej jest zmniejszone, zwiększona lepkość krwi, wzrost płytek krwi i wzrost krzepliwości krwi, gdy występuje niewielkie uszkodzenie śródbłonka naczyniowego, może indukować adhezję płytek krwi przy tworzeniu skrzepu płytek krwi i fibrynę, zakrzepicę i jama naczyniowa.

W celu wystąpienia zakrzepicy żylnej, należy podjąć aktywne działania profilaktyczne, następujące mięśnie brzucha i miednicy i kończyn dolnych po operacji, skrócić czas pobytu w łóżku, wykonywać czynności tak szybko, jak to możliwe, mieć trudności, brać masaż kończyn dolnych, nosić wąż elastyczny lub miara pompki inflacyjnej, taka jak wzmocnienie mięśni łydek podczas ruchu skurczowego, przyspieszenie wstecznego przepływu krwi żylnej, zmniejszenie występowania zakrzepicy żylnej i zakrzepowego zapalenia żył. Szczególnie w przypadku pacjentów z otyłością, starością, rakiem lub chorobami serca, jeśli to konieczne, przedoperacyjną i pooperacyjną profilaktykę z zastosowaniem antykoagulantów w celu zapobiegania zakrzepicy.