Zakrzepica żył głębokich wymaga uwagi te cztery problemy

- Jul 17, 2018-

Zakrzepica żył głębokich jest choroba naczyń obwodowych z wysoki wskaźnik zachorowalności, śmiertelności i ponownego. Stał się problemem zdrowia publicznego na całym świecie. Oto 4 rzeczy, które musisz wiedzieć o zakrzepicy żył głębokich.

1. wykrywanie zakrzepica żył głębokich należy natychmiast?

Jeśli zostanie wykryta zakrzepica żył głębokich, leczenie przeciwzakrzepowe należy ustalać według lokalizacji i nasilenia skrzepliny. Formalne leczenia przeciwzakrzepowego jest wymagane w następujących sytuacjach:

(1) wszystkich chorych z ZŻG i ZP;

(2) pacjentów z zakrzepicą żył głębokich (dystalnej na białym tle lub bliższego) lub PE bez zachęty;

(3) pacjentów z DVT lub PE na białym tle na dalszym końcu kończyn dolnych, spowodowane przez tymczasowe czynniki ryzyka bez zabiegu chirurgicznego lub zabiegu;

(4) u pacjentów z ostrym kończyny dolnej na białym tle DVT z ciężkimi objawami lub czynniki ryzyka progresji zakrzepicy, lub pacjentów z ostrej dystalnej ZŻG na białym tle z ostrym kończyny dolnej wykryte progresji zakrzepicy podczas dynamicznych badaniem obrazowym.

2. żył głębokich kończyny dolnej ma nie ma wielki wpływ na życie, ale nie może być traktowany jako pierwszy?

Jeśli pacjent uważa, że tak, to jest bardzo niebezpieczne. DVT klinicznych okultyzmu wysokie, istnieje nie klinicznych objawów u 80% pacjentów, tak bardzo łatwo miss, ale raz zatorowych straty, z zator krwi do płuc, blokuje tętnicy płucnej, może spowodować śmiertelne zator tętnicy płucnej. Zator tętnicy płucnej może wahać się od bezobjawowej do nagłej śmierci, z dane wykazujące, że dwie trzecie liczby zgonów może wystąpić w ciągu jednego do dwóch godzin. Występuje raz zator tętnicy płucnej, śmiertelnych jest wysoki i ratowanie jest trudne.

W związku z tym wykrywanie zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych, powinny być traktowane jak najszybciej niezależnie od nasilenia objawów, z wyjątkiem zdalnego na białym tle DVT bez ciężkich objawów lub czynniki ryzyka progresji zakrzepicy. Do czasu masz objawy, to chyba za późno.

3. ostra zakrzepica żył głębokich, jak leczyć?

Ostra zakrzepica żył głębokich pierwszym krokiem jest do stabilizacji skrzepliny i zapobiec jego uprawy i upadkiem. Standardowe leczenie w ostrej fazie jest leczenie przeciwzakrzepowe, które mogą być wstrzyknięcie podskórne heparyny niskiej masie cząsteczkowej lub doustne leki przeciwzakrzepowe. Leczenie musi być tak wcześnie jak to możliwe, jako długo jak to możliwe i w wystarczającej ilości.

Dlaczego należy się w łóżku z ostrą zakrzepicą żył głębokich?

Podudzia jest "drugiego serca" ludzkiego ciała. Gdy skrzeplina w ostrej fazie nie jest stabilny, dolne mięśnie nóg może wycisnąć naczyń krwionośnych, co prowadzi do przelania skrzepliny i zatorowość płucna. Tak absolutnie w łóżku w ostrej fazie i spróbuj wstać z łóżka, tylko wtedy, gdy skrzep jest stabilny.