Analiza stanu rozwoju i wzór konkurencji rynku przemysłu chińskich urządzeń medycznych

- Jul 17, 2018-

Globalnego farmaceutycznego i medycznego sprzętu, część zużycie około 1-0. 7 i krajów rozwiniętych, takich jak Europa i Stany Zjednoczone, osiągnął 1: 1 02, skali rynku globalnego urządzenia medycznego zajmuje 42% łącznej wielkości międzynarodowego rynku medycznym i rozwiń. Całkowity rozmiar rynku urządzeń medycznych w Chinach w 2014 r. było o 255.6 miliardów yuanów, całkowity rozmiar rynku medycznym jest oczekiwany zostać 1332.6 miliardów yuanów, i stosunek zużycia medycznych i medycznych jest 1:0. 19. To jest nieco niższy niż 1:0.2 w 2013 roku. Można ocenić, że jest nadal bardzo wyrobów medycznych rosną.

Przemysł medyczny Chin charakteryzuje się "wielu, małe, wysokiej i słabe". Po pierwsze istnieje więcej przedsiębiorstw produkcyjnych. Drugi, mały rozmiar. Trzeci produkt wysokiej koncentracji, ponad 3500 rodzajów wyrobów medycznych, ponad dziesięć świadectw rejestracji każdego produktu na średnią.

Pod względem geograficznym przemysł sprzętu medycznego Chin jest skoncentrowana w wschód i południe przybrzeżnych. Góry sześciu prowincji z rynku udział uważać za 80% rynku krajowego, wskazujący wysoki stopień koncentracji regionalnej w branży urządzeń medycznych. Regionie delta Jangcy, reprezentowane przez Shanghai i jiangsu i regionu zatoki Pohaj, reprezentowane przez Pekin, są głównie korzystne klastry przemysłowe utworzone przez przyciąganie inwestycji i przyjmowania zagranicznych przedsiębiorstw jako głównej. Region delty rzeki Jangcy ma absolutną przewagę w Chinach z jednorazowych wstrzykiwań i infuzji urządzeń. W Pekinie tomograf, reprezentowane przez firmę GE ma absolutną przewagę. Shenzhen branży sprzętu medycznego, od podstaw, w ciągu zaledwie 10 lat, rozwinęła się w wysokiej klasy sprzęt medyczny przemysłu w naszej bazy produkcyjnej ważne kraju, takich jak obrazowanie medyczne, Analizator krwi, monitor pacjenta i innych produktów w Międzynarodowy rynek również ma swoje miejsce, tempa rozwoju.