Co to jest zakrzepica żył głębokich?

- Mar 12, 2019-

Zakrzepica żył głębokich odnosi się do nieprawidłowej kondensacji krwi w żyłach głębokich, która jest chorobą refluksu żylnego kończyn dolnych. Większość zakrzepicy występuje w stanie zahamowania (szczególnie w przypadku poważnej operacji ortopedycznej). Czynnikami chorobotwórczymi są trzy czynniki: powolny przepływ krwi, uszkodzenie ściany żyły i nadkrzepliwość. Po zakrzepicy, z wyjątkiem kilku osób, które potrafią samodzielnie się zlikwidować lub ograniczyć miejsce występowania, większość pni żył głębokich, które rozprzestrzenią się na całą kończynę. Jeśli nie zostaną zdiagnozowane i leczone na czas, większość z nich przekształci się w następstwa zakrzepicy, co wpłynie na jakość życia pacjentów przez długi czas. Niektórzy pacjenci mogą mieć zatorowość płucną, co ma bardzo poważne konsekwencje.

chińskie imię

Zakrzepica żył głębokich

Obce nazwisko

DVT

Wyjaśnienie

Krew jest nienormalnie skondensowana w głębokich żyłach

Przedmiot

Chirurgia naczyniowa

Rodzaj choroby

Zaburzenia powrotu żył kończyn dolnych

Czynnik chorobotwórczy

Powolny przepływ krwi, uszkodzenie ściany żyły itp.

w wyniku

Zakrzepica itp.

Główny wpływ

Niektórzy pacjenci ortopedyczni odnosili wielkie sukcesy chirurgiczne, ale nagle zasnęli po kilku dniach po operacji. Okazało się, że u pacjenta rozwinęła się zakrzepica żył głębokich po operacji ortopedycznej i zmarła na zakrzepicę z powodu zatorowości płucnej. Gdy to nastąpi, nie ma specjalnego leczenia.

Tak zwana zakrzepica żył głębokich kończyny dolnej, angielska nazwa to DVT (zakrzepica żył głębokich), z różnych powodów odnosi się do powstawania zakrzepów w świetle żył. Zakrzepica żył głębokich i jej następstwa należą do zakresu chirurgii naczyniowej.