Co to jest DVT w nogach?

- Oct 23, 2020-

Czym dokładnie jest DVT? ZŻG jest formą zakrzepów krwi lub zakrzepów, które zwykle występują w nogach, ale mogą również prowadzić do jeszcze poważniejszych obrażeń, jeśli nie są odpowiednio leczone lub zapobiegane operacjom, lekom lubPompa DVT.


Co powoduje DVT w nogach? Przyczyną jest tworzenie się skrzepów krwi w żyłach nóg (niewydolność żylna) lub ścianach żył (zwężenie żył). Gdy skrzep nie jest leczony, skrzepy te zaczną przemieszczać się po całym ciele cienką, krótką żyłą. Kiedy odrywają się od dopływu krwi, mogą znaleźć się w mózgu, płucach, nerkach i sercu, gdzie mogą spowodować zakrzep lub zakrzep.


Objawy DVT obejmują obrzęk kostek, nóg, ból, ciepło, zmęczenie i dyskomfort. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli jednak uważasz, że nie możesz doświadczać któregokolwiek z tych objawów, możesz spróbować samodzielnie zdiagnozować swoje objawy, zasięgając porady lekarza.


Zakrzepica żył głębokich nóg powstaje, gdy w procesie krzepnięcia tworzy się skrzep, zwany tworzeniem skrzepliny. Ten skrzep krwi może następnie przemieszczać się przez organizm, wpływając na otaczające tkanki i narządy. Te uszkodzenia tkanek i narządów mogą prowadzić do wielu powikłań, w tym trwałego kalectwa lub śmierci. Ryzyko powstania skrzepliny w organizmie jest większe niż w przypadku powstania skrzepu w żyle, ponieważ skrzep krwi może przemieszczać się znacznie dalej w krwiobiegu i wpływać na większą część ciała w tym samym czasie.


Jak dochodzi do DVT w nogach? ZŻG może wystąpić nagle lub rozwinąć się w czasie. Skrzepy krwi mogą tworzyć się w żyłach nóg, gdy dochodzi do gromadzenia się krwi i niedostatecznego krążenia, powolnego procesu krzepnięcia w żyle, choroby lub infekcji, ciąży, anemii, cukrzycy lub braku krążenia w kończynach dolnych. {np. u osób ze stanem zwanym zwężeniem tętnic obwodowych, które obejmuje zwężenie tętnic w nogach. {który zwęża naczynia żylne doprowadzające krew do stóp, kostek i kończyn dolnych. {na przykład u osób z hemofilią, HIV, cukrzycą, AIDS lub rakiem. {takich jak te z chorobą Leśniowskiego-Crohna nr 39 i innymi chorobami jelit, takimi jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna nr 39, nieswoiste zapalenie jelit, choroba Crohna nr 39 lub zapalenie okrężnicy i celiakia, choroba Crohna nr 39 lub Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie wątroby i wrzodziejące zapalenie jelita grubego, biegunka stwardniająca Cankera (CSD) lub wrzodziejące zapalenie jamy ustnej. Ta lista nie jest wyczerpująca i możliwe jest utworzenie się skrzepu w dowolnym miejscu ciała.


Istnieje wiele różnych rodzajów terapii stosowanych w leczeniu i zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich. Obejmują one antykoagulanty, takie jak warfaryna, aspiryna i ibuprofen. W ciężkich przypadkach, gdy skrzep spowodował nieodwracalne uszkodzenie, może być konieczna operacja usunięcia skrzepu. Czasami te zabiegi mogą obejmować pompę DVT, urządzenie, które chirurgicznie umieszcza się pod skórą lub wokół kostki, aby umożliwić swobodny przepływ krwi przez żyłę, aby zwiększyć dopływ krwi i zmniejszyć ryzyko powstania. W niektórych przypadkach leki można również przyjmować doustnie i mogą obejmować zabieg chirurgiczny w celu zatrzymania krzepnięcia i zmniejszenia ilości tworzącej się krwi.